burun-revizyonu

 

 

Yeni bir burun ameliyat anlamına gelmeyen estetik burun revizyonu, ameliyatın ardından oluşabilen küçük kusurların giderilmesi işlemidir. Küçük müdahaleler olan estetik burun revizyonu uygulamaları, doku iyileşmesiyle kıkırdak yapısından kaynaklanan problemler yüzünden oluşan minik kusurların kısa sürede ve zahmetsizce giderilmesini sağlar. Burnun direk bölümüne kıkırdak ilavesi, mikro yağ enjeksiyonu gibi işlemler burun revizyonu olarak tanımlanır.

 

 

Burun Revizyonu Ne Kadar Sürer? Ne Tip Anestezi Uygulanır?

Mikro yağ enjeksiyonu gibi küçük çöküntülerin giderilmesini sağlayan estetik burun revizyonu genellikle 10-15 dakika kadar sürmektedir ve hastanın uyutulmasına gerek kalmaz yani revizyon işlemi lokal anestezi altında yapılır. Küçük rötuşlar yapıldığı ve lokal anestezi kullanıldığı için bu işlem, bir sekonder burun ameliyatı olarak nitelendirilemez.

Revizyon Gerekmesi Halinde Ameliyattan Ne Kadar Sonra Yapılabilir?

Estetik burun revizyonu yapılması için öncelikle burnun tamamen iyileşmesi gerekir ki, bu da hastanın ameliyattan sonra en az bir sene kadar beklemesi anlamına gelir. Revizyona ihtiyaç duyulması halinde ameliyattan sonra 12 ay geçmesinin beklenmesi, en uygun tercih olacaktır.