İzsiz, Acısız, Silikonlu Meme Ameliyatı ile 2 Saat Sonra Evinizdesiniz

meme buyutme ameliyati

 

 

 

Meme büyütme ameliyatı; doğum sonrasında küçülmüş ya da az gelişmiş olan memelerin, farklı estetik cerrahi tekniklerinin kullanımıyla büyütülmesi maksadıyla gerçekleştirilir. Meme büyütme estetiği için hangi tekniğin kullanılacağına sadece estetik cerrahlar karar verebiliyor olsa da, hekiminiz bu kararı sizin beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza göre alır. Onep Estetik Plastik Cerrahi Kliniği doktorları beklentilerinize tam yanıt verecek şekilde meme büyütme estetiği ameliyatı yapabilir ve üstelik sizi de birkaç saat dinlendirdikten sonra aynı gün evinize gönderebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her ne kadar farklı estetik cerrahi yaklaşımlar söz konusu olsa da, meme büyütme ameliyatlarının büyük bölümü belirli tekniklerle yapılır. Bu en çok gerçekleştirilen teknikler; göğüs kafesiyle memenin alt kısmının buluştuğu üzerine meme altı kesisi ya da meme başı çevresinin alt sınırı boyunca yarım daire kesisi ile gerçekleştirilen ameliyatlardır. Meme başı çevresine yapılan kesiler ameliyat izlerini %95 oranında azaltmaktadır ancak bu teknik için uygun bir aday olup olmadığınız, estetik cerrahınızın yapacağı muayene sonrasında belirlenmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

Silikon meme protezinin meme dokusuyla meme kası arasına yerleştirilmesi sayesinde göğüslerde büyümenin sağlandığı meme büyütme estetiği, doğal görünüm sağlarken aynı zamanda göğüs kaslarının da zedelenmesini engeller. Farklı bir uygulama olarak silikonun göğüs kasının altına yerleştirilmesi de mümkündür. Bu uygulama dren kullanımı gerekebilir ve hastalarda ağrı görülür.