Lazerli Saç Yenileme

Bu Alet Güvenilir Mi?

Amerika Gıda ve İlaç Yönetimi FDA onaylı bir teknoloji olan Revage 670 Saç Lazeri cihazı, FDA onayı almanın 5 sene ve ilaçlar söz konusu olduğunda sürenin 10-15 sene olduğu düşünülerek cevap verilirse; “Evet güvenilir”. FDA’dan onay almış olmak, güvenilir kullanım ve bilimsel olarak kanıtlanmış etki manasına gelir. Saç dökülmesini önleyen FDA onaylı yalnızca iki ilaç bulunmaktadır: Minoxidil ve Propecia. Hem saç gençleştirilmesi hem de dökülmenin önlenmesi için FDA onayı almayı başaran ilk lazer cihazı Revage 670’tir. Kliğimizde güvenilirlik konusunda kendini ispat ettiği için bu cihaz kullanılmaktadır.

Yeni bir non-invazif teknoloji olan Revage 670 Saç Lazeri cihazı, saçları dökülen kadın ve erkekler için devrim niteliğinde bir gelişmedir. Patentli, mükemmel denebilecek bir lazer çanağına sahip olan cihaz incelen saçlara müdahale eder. Düşük seviyeli ancak yüksek enerji seviyesine sahip cihaz saç foliküllerini uyararak, enerji üretiminin artmasına ve proteinlerin etkisini bloke eden DHT enziminin etkilerinin gerilemesine yardımcı olur. Bu da hem saç yoğunluğunun hem de dolgunluğunun artmasını tetiklemektedir.

Rasyonel Foto Terapi RPT kullanan ilk ve tek lazer cihazı olan Revage 670, tedavi boyunca uygun lazer ışını verilmesi için patentli diyotlarıyla bütün kafa derisinin kapsanmasına olanak tanır. “Soğuk lazer” olarak da bilinen Revage 670, hiçbir termal etkiye yol açmadığı için bu adla anılmaktadır. Cihazın gönderdiği lazer ışınları hücreler tarafından absorbe edilmekte ve bu da kan akışını arttırmaktadır.

Revage 670

10 yılı aşkın süredir Avrupa’da kullanılan Revage 670 Saç Lazeri cihazı, ABD’de de yakın zamanda kullanılmaya başlanmıştır. Kozmetik lazer sınıfına dahil olan bu uygulama kadın erkek fark etmeden herkes için güvenlidir. Massachusets General Hospital’da ve Harvard Üniversitesi’nde Wellman Labs for Photomedicine, cihazın etki mekanizmasını belgelemiştir ve hala bilimsel araştırmalar sürmektedir. Yeni saç gelişiminin %40’a varan oranlarda olduğu klinik çalışmalarla ortaya konmuştur. Doktorunuz uygun bir aday olduğunuza kanaat getirmişse ve alternatif bir saç ekim yöntemi arıyorsanız, Revage 670 lazer programını kesinlikle düşünmelisiniz.

Revage 670 benim için uygun mu?

Aslında Revage 670, saç tellerinde incelme ve hasar olan hemen herkes için uygundur. İlk aşama, doktorun kişiye özel olarak lazer tedavisi programını oluşturması için gereken değerlendirmeleri yapmasıdır.

Revage 670 kadınlar için de uygun mu?

Erkeklere göre daha değişken saç dökülmesi eğilimine sahip olan kadınların için asıl problem; erkekler gibi çok daha iyi şekilde bilinen saç dökülmesi eğilimine sahip olmamalarıdır. Kadınların saç dökülme profili “yaygın saç dökülmesi paterni” olarak isimlendirili. Haberci bölgesel saç dökülmeleri olmadan kafa derisi genelinde yaygın dökülme görülmesi manasına gelen bu eğilim, saç tellerindeki incelmenin tüm kafa bölgesinde olacağını ifade eder. Saçların olması gerektiği gibi doğal şekilde güçlenmesine yardımcı olan Revage 670, yaygın saç dökülmesi eğilimindeki saç dökülmesi için idealdir. Üstelik bu cihazla tedavi gören kadınların herhangi bir ilaç almasına, yaşan tarzında hiçbir değişiklik yapmasına da gerek yoktur.

Lazer tedavisi, her biri ortalama 20 dakika olan en az 45 uygulamadan oluşmaktadır. Hekiminiz ilave programlar önerebilir ve/veya durumunuzdaki gelişmeye bağlı olarak farklı protokollere geçiş yapabilir.