Şakak Germe

Şakak Germe (Temporal Lift, Mini Lift)

Kişiye yorgun bir ifade kazandıran şakak ve kaş bölgesindeki sarkıklıklar, yapısal veya yaşlanmaya bağlı sebeplerden kaynaklanabilir. Bu tip problemlerde şakak germe gibi küçük uygulamalar, ortaya büyük bir fark çıkmasını sağlayabilir. Şakak germe işlemi, yüz germe uygulamalarının en basit ve küçük ölçekli halidir.

Şakak germe; saçlı derinin iç kısmında, her iki tarafa da 5-6 santim uzunluğunda kesi açılmasıyla gerçekleştirilir. Saç dökülmesinin önüne geçmek için kesinin yeri özel olarak belirlenir ve kesi de büyük titizlikle açılır. Bu kesi yardımıyla alın derisi sıyrılır ve doğru şekilde yapılması durumunda sinir yaralanması gibi bir risk olmadan işlem kısa sürede tamamlanır. Uzmanlaşmış ve cerrahi deneyimi bulunan, yetenekli bir estetik cerrah şakak germe işlemini oldukça kısa bir zaman dilimi içinde tamamlayabilir.

Sıyrılan deriyi yukarı aşağı, sağa sola iterek fazla derinin yerini belirleyen estetik cerrah, fazla deriyi keserek çıkartır. Temporal kaldırma ile kaş içinden yapılan askıya gerek kalmaksızın şakakların gerilmesi sağlanabilir ancak kaşlarda da uzun uzun süreli istenmesi halinde kaşların içerden ayrıca askıya alınması gerekir. Şakaklarla birlikte kaşların içerden de askıya alınması halinde tüm operasyon 30 ila 60 dakika arasında bir zaman alır ve operasyon ardından bir gecelik bandaj uygulanır.

Bu gibi bir uygulama ile şakakların uzun süre boyunca gergin görünmesi, kaşların içerden askıya alınması halinde şakaklarla birlikte kaşlardaki etkinin de uzun süre boyunca korunması sağlanabilir. Estetik göz kapağı ameliyat ve mikro yağ aşılamalarıyla birlikte uygulanan şakak germe operasyonları, sonucun mükemmelleştirilmesini sağlamaktadır. Şayet alın ve göz kenarlarında mimik çizgileri varsa, daha kusursuz bir görünüm için botoks uygulamalarından yardım alınabilir.